All Products
-
Flexo Folder Gluer
-
Automatic Folder Gluer
-
Box Folder Gluer Machine
-
Flexo Printer Slotter
-
Flexo Printing Slotting Machine
-
Carton Making Machine
-
Corrugated Box Printing Machine
-
Corrugated Box Die Cutting Machine
-
Semi Automatic Box Stitching Machine
-
Automatic Strapping Machine
-
Flute Laminator Machine
-
Cardboard Production Line
-
Jordan CustomerThe machine not have any big shutdown since so many years, it's very stable and cost save. -
Thailand CustomerThe machine running very well till now, and service is good, we would like to work with them again, thank you!!! -
Malaysia CustomerWithin last 2.5 years, we bought 3 machine from Toprint, they deserved our trust and we would like to work with them for long terms.
Contact Person :
Ms. Aimee Liu
Whatsapp :
+8613570901156
Keywords [ flexo folder gluer machine ] match 82 Products.
Corrugated Non Crush Feeder Flexo Folder Gluer FFG Caser Slotter Die Cutting Machine
| Application: | For Carton Box Making Industry |
|---|---|
| Type: | Flexo Folder Gluer, Case Maker |
| Gluing System: | Valco |
Automatic Carton Folder Gluer Machine 150m/min easy operation
| Name: | High Speed Automatic Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Automatic Type: | Full Automatic, High Speed |
| Driven Type: | Electric, Pneumatic, Hydraulic, Mechanical |
900x2000mm Flexo Folder Gluer Automatic Corrugated Box Making Machine
| Machine Name: | Automatic Folder Gluer |
|---|---|
| Application: | For Macking Corrugated Carton Boxes |
| Key Words: | Carton Box Printing Machine |
Full Automatic Carton Box Folder Gluer Machine 60mm With Vacuum Transfer Doctor Blade
| Ceramic Roller: | Yes |
|---|---|
| Doctor Blade: | Optional |
| Control: | Inline Control With Printer |
60mm Box Folder Gluer Machine Fully Computerized Control folding gluing 300Sheet/min
| Computerized Control: | Yes, Industrial Computerized Control With Touch Screen |
|---|---|
| Key Words: | Automatic Carton Box Making Machine |
| Highlight: | Fully Computerized Control, Fast Change Orders |
Open / Close Type Box Folder Gluer Machine Fully Computerized Control
| Computerized Control: | Yes, Industrial Computerized Control With Touch Screen |
|---|---|
| Key Words: | Automatic Carton Box Making Machine |
| Highlight: | Fully Computerized Control, Fast Change Orders |
Inline Flexo Folder Gluer 300 sheets/min Flexo Printing Slotting Die Cutting Machine
| After Warranty Service: | Video Technical Support, Online Support, Spare Parts |
|---|---|
| Key Selling Points: | Full Automatic, Full Computerized Control, High Speed, Stable Running |
| Printing Precision: | ±0.5mm |
Min Flexo Folder Gluer 380V 900x2000mm Paper Carton Box Making Machine
| Size: | 900x2000mm |
|---|---|
| Application: | Carton Box Packaging Industry |
| Material: | Cardboard |
Corrugated Carton Box Folder Gluer Machine 60mm 70mm 300 Sheets/Min
| Body Thickness: | 60-70mm Depends On Model |
|---|---|
| Speed: | Design Speed 300sheets/min |
| Electric Brand: | All International First-class Brand |
150m/min Automatic Folder Gluer 20.8kw For Making Corrugated Carton Boxes
| Name: | High Speed Automatic Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Automatic Type: | Full Automatic, High Speed |
| Driven Type: | Electric, Pneumatic, Hydraulic, Mechanical |

