All Products
-
Flexo Folder Gluer
-
Automatic Folder Gluer
-
Box Folder Gluer Machine
-
Flexo Printer Slotter
-
Flexo Printing Slotting Machine
-
Carton Making Machine
-
Corrugated Box Printing Machine
-
Corrugated Box Die Cutting Machine
-
Semi Automatic Box Stitching Machine
-
Automatic Strapping Machine
-
Flute Laminator Machine
-
Cardboard Production Line
-
Jordan CustomerThe machine not have any big shutdown since so many years, it's very stable and cost save. -
Thailand CustomerThe machine running very well till now, and service is good, we would like to work with them again, thank you!!! -
Malaysia CustomerWithin last 2.5 years, we bought 3 machine from Toprint, they deserved our trust and we would like to work with them for long terms.
Contact Person :
Ms. Aimee Liu
Whatsapp :
+8613570901156
Keywords [ flexo folder gluer machine ] match 82 Products.
Full Automatic Flexo Folder Gluer Machine Trimming Corner Cutting Counting Ejecting
| Name: | Flexo Folder Gluer Manufacturers |
|---|---|
| Voltage: | 380V 50HZ Or Custom |
| After-sales Service Provided: | Dispatch Engineer Available, Online Support, Video Technical Support |
1200x2400mm High Speed Flexo Folder Gluer Machine Corrugated Carton Box Making Machine
| Condition: | 100% Brand NEW |
|---|---|
| Order Storage: | More Than 100,000 Orders |
| Speed: | 300 Sheets/min |
Fully Automatic Corrugated Box Making Machine , Flexo Folder Gluer Machine
| Name: | Servo Control High Speed Flexo Printing Slotting Die-cutting Machine Flexo Printer Slotter |
|---|---|
| Voltage: | 380V 50HZ Or Custom |
| Warrenty: | 1 Year Warrenty |
TP-CR Automatic Folder Gluer Machine Full Computerized Control
| Type Of Machine: | Flexo Folder Gluer Inline Machine |
|---|---|
| Functions: | From Cardboard To Carton |
| Installation: | Available To Dispatch Engineers, Free Installation |
Automatic Carton Box Folder Gluer Machine 1200x2400mm For Making Carton Boxes
| Name: | Flexo Folder Gluer, FFG, Carton Box Making Machine |
|---|---|
| Application: | For All Kind Of Carton Boxes Making, Carton Industry |
| Service: | Technican Video Support, Factory Arrangement, Online Support, Dispatch Engineer For Installation And Training |
Carton Folder Gluer Machine 1200x2400 For Corrugated Carton Box Making
| Machine Name:: | Carton Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Application: | For Carton Box Making Industry |
| Material: | Body Thickness 60-70mm |
250 Sheet/Min Box Folder Gluer Machine Single Shaft Dual Slotter
| Name: | Automatic Carton Box Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Automatic Type: | Full Automatic With Industrial Computer Control |
| Feeder: | Lead Edge Feeder |
1200x2400mm Computerized Corrugated Folder Gluer Machine Full Automatic
| Applications: | Corrugated Carton Box Printing And Folding |
|---|---|
| Max. Size: | 1200x2400mm |
| Speed: | Design Speed 300sheets/min |
Toprint Flexo Folder Gluer 150kw Corrugated Carton Box Making Machine
| Name: | Fully Automatic Carton Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Automatic Grade: | Full Automatic With Industrial Computer Control |
| Weight: | 48-55tons |
FFG Caser 900x2000mm Flexo Folder Gluer Slotter Die-Cutter Machine With Patent Cert
| Application: | For Making All Kinds Of Carton Boxes |
|---|---|
| Automatic Grade: | Full Automatic From Cardboard To Carton |
| Driven Type: | Gear Type With Servo Control |

