All Products
-
Flexo Folder Gluer
-
Automatic Folder Gluer
-
Box Folder Gluer Machine
-
Flexo Printer Slotter
-
Flexo Printing Slotting Machine
-
Carton Making Machine
-
Corrugated Box Printing Machine
-
Corrugated Box Die Cutting Machine
-
Semi Automatic Box Stitching Machine
-
Automatic Strapping Machine
-
Flute Laminator Machine
-
Cardboard Production Line
-
Jordan CustomerThe machine not have any big shutdown since so many years, it's very stable and cost save. -
Thailand CustomerThe machine running very well till now, and service is good, we would like to work with them again, thank you!!! -
Malaysia CustomerWithin last 2.5 years, we bought 3 machine from Toprint, they deserved our trust and we would like to work with them for long terms.
Contact Person :
Ms. Aimee Liu
Whatsapp :
+8613570901156
Keywords [ automatic flexo folder gluer ] match 79 Products.
Automatic Flexo Printer Slotter Machine , Folder Gluer Strapper Inline Machine
| Key Words: | Box Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Highlights: | Inline Control, Save Labor Cost And Space |
| Thickness: | Frame Thickness 60-70mm |
60mm Box Folder Gluer Machine Fully Computerized Control folding gluing 300Sheet/min
| Computerized Control: | Yes, Industrial Computerized Control With Touch Screen |
|---|---|
| Key Words: | Automatic Carton Box Making Machine |
| Highlight: | Fully Computerized Control, Fast Change Orders |
Automatic Flexo Printer Slotter
| Name: | Servo Control High Speed Flexo Printing Slotting Die-cutting Machine |
|---|---|
| Application: | For All Kind Of Carton Boxes Making |
| Automatic Type: | Full-Automatic |
Corrugated Carton Box Folder Gluer Machine 60mm 70mm 300 Sheets/Min
| Body Thickness: | 60-70mm Depends On Model |
|---|---|
| Speed: | Design Speed 300sheets/min |
| Electric Brand: | All International First-class Brand |
CE Servo Control High Speed Corrugated Folder Gluer Carton Box Making Machine
| Frame: | Thickness 60-70mm |
|---|---|
| Electric Parts: | International First Brands Like Siemens, Danfoss |
| Speed: | 300sheets/min |
Automatic Flexo Printing Slotting Machine High Speed Open / Closed Type
| Features: | Stable And Durable |
|---|---|
| Name: | Automatic High Speed Flexo Printing Slotting Machine |
| Voltage: | 380V 50HZ Or Custom |
Automatic Flexo Printing Slotting Machine 350 Sheets/Min Fully Computerized Control
| Features: | Stable And Durable, Internation Brand |
|---|---|
| Name: | Flexo Printing Slotting Machine, Flexo Printer Slotter |
| Condition: | Brand New |
Carton Box Flexo Printer Slotter Die Cutter FFG Casemaker
| Name: | Automatic Flexo Folder Gluer, Carton Box Folding Machine |
|---|---|
| Brand: | Toprint |
| Factory Location: | Foshan, Guangdong, China |
250 Sheet/Min Carton Making Machine 1190x2400mm Flexo Printer Slotter Auto Folder Gluer
| Name: | Carton Box Making Machines, Flexo Printer Slotter, Auto Folder Gluer, Automatic Strapping Machine |
|---|---|
| Type: | For Make Corrugated Cartons |
| Automatic Type: | Full Automatic, High Speed |
40s Heavy Duty Flexo Printer Slotter 40mm Folder Gluer Carton Making Machine
| Order Change: | Order Change By One Button |
|---|---|
| Order Storage: | More Than 100,000 Orders |
| Printing Plate Change: | 40 Seconds |

