All Products
-
Flexo Folder Gluer
-
Automatic Folder Gluer
-
Box Folder Gluer Machine
-
Flexo Printer Slotter
-
Flexo Printing Slotting Machine
-
Carton Making Machine
-
Corrugated Box Printing Machine
-
Corrugated Box Die Cutting Machine
-
Semi Automatic Box Stitching Machine
-
Automatic Strapping Machine
-
Flute Laminator Machine
-
Cardboard Production Line
-
Jordan CustomerThe machine not have any big shutdown since so many years, it's very stable and cost save. -
Thailand CustomerThe machine running very well till now, and service is good, we would like to work with them again, thank you!!! -
Malaysia CustomerWithin last 2.5 years, we bought 3 machine from Toprint, they deserved our trust and we would like to work with them for long terms.
Contact Person :
Ms. Aimee Liu
Whatsapp :
+8613570901156
Keywords [ flexo printing machine for corrugated carton ] match 79 Products.
Corrugated Paperboard Box Folding And Gluing Machine 300 Sheets/Min
| Key Words: | Flexo Folder Gluer |
|---|---|
| Name: | Carton Box Making Machine |
| Material: | Corrugated Paperboard |
1200x2400mm Computerized Corrugated Folder Gluer Machine Full Automatic
| Applications: | Corrugated Carton Box Printing And Folding |
|---|---|
| Max. Size: | 1200x2400mm |
| Speed: | Design Speed 300sheets/min |
CE Servo Control High Speed Corrugated Folder Gluer Carton Box Making Machine
| Frame: | Thickness 60-70mm |
|---|---|
| Electric Parts: | International First Brands Like Siemens, Danfoss |
| Speed: | 300sheets/min |
40s Heavy Duty Flexo Printer Slotter 40mm Folder Gluer Carton Making Machine
| Order Change: | Order Change By One Button |
|---|---|
| Order Storage: | More Than 100,000 Orders |
| Printing Plate Change: | 40 Seconds |
Green 2200mm 2500mm Manual Carton Box Stitching Machine 220V Easy Operate
| Features: | Easy To Operate, Cost Down |
|---|---|
| Name: | Carton Box Stitching Machine |
| Automatic Type: | Manual |
220V / 380V Carton Box Die Cutting Machine RDC Rotary Die Cutter 65mm Machine frame
| Name: | Rotary Die Cutting Machine |
|---|---|
| Service: | Online Support, All Necessary Documents, Quickly Wear-out Parts Supply And Etc... |
| Voltage: | 220/380V Or Custom |
3 Ply 5 Ply 7 Ply Corrugated Box Making Machine 300 Sheets/Min With Touch Screen
| Printing Color: | Multi Colors |
|---|---|
| Max. Production Speed: | 300sheets/min |
| Touch Screen Control: | Yes |
TP-CR Automatic Folder Gluer Machine Full Computerized Control
| Type Of Machine: | Flexo Folder Gluer Inline Machine |
|---|---|
| Functions: | From Cardboard To Carton |
| Installation: | Available To Dispatch Engineers, Free Installation |
250 Sheet/Min Box Folder Gluer Machine Single Shaft Dual Slotter
| Name: | Automatic Carton Box Folder Gluer Machine |
|---|---|
| Automatic Type: | Full Automatic With Industrial Computer Control |
| Feeder: | Lead Edge Feeder |

